Budujemydalej.pl

Nowoczesne systemy zabudować tarasów. Pergole tarasowe, zadaszanie tarasowe.

Pergole tarasowe

Zadaszenie nad taras – czym powinno się wyróżniać?

Zadaszenie nad taras – czym powinno się wyróżniać?

Stając się właścicielem domu jednorodzinnego, jest praktycznie tylko kwestią czasu, aby przy swoim budynku mieszkalnym postawić taras. O ile nie było go we wcześniejszym projekcie lub też architekt pozostawił dowolność w jego budowie, tak warto zastanowić się dokładnie nad tym, w jaki sposób taki taras powinien się wyróżniać, a także na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze idealnego zadaszenia tarasu.

Czy zadaszenie tarasu jest konieczne?

Zastanawiasz się nad tym, czy w ogóle zadaszenie tarasu jest konieczne? Oczywiście, że nie. Istnieje wiele tarasów wykonanych całkowicie bez zadaszenia. Jednak takie rozwiązanie może wyróżniać się pewnymi ograniczeniami. Na przykład nie będziesz mógł wypoczywać swobodnie na tarasie, jeżeli zacznie padać deszcz lub też będziesz szukał cienia w upalny dzień. Często na nie zadaszonych tarasach korzysta się z parasoli ogrodowych, jednak należy pamiętać, że zapewniają one tylko częściową ochronę, jednocześnie są bardzo wrażliwe na większe podmuchy wiatru.

Dlatego widzimy już, że zadaszenie tarasu jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem, które sprawia, iż wypoczynek przed domem jest możliwy nawet w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych. Dodatkowo może zapewnić większą prywatność, a także ochronę przed kurzem i pyłkami, które często są problematyczne w przypadku budownictwa w pobliżu pól i lasów.

Rodzaje zadaszeń tarasu

Decydując się na zadaszenie tarasu, pojawia się kolejne pytanie dotyczące tego, na jaki rodzaj powinieneś się zdecydować. Wszystko będzie zależeć od tego, czy zależy Ci na zadaszeniu trwałym, czy może jednak zwijanym. W przypadku stałego zadaszenia tarasu sprawdzą się tradycyjne i znane wszystkim formy pokrycia dachowego. Mowa jest tutaj między innymi o blachodachówce, gontach, czy też dachówce. Coraz większą popularnością cieszy się również nowoczesny poliwęglan. Jego największą zaletą jest to, iż nie powoduje stałego zacienienia tarasu, a jednocześnie wyśmienicie spełnia swoje zadanie.

Pergola tarasowa – nowoczesne zadaszenie tarasu

Decydując się na pergolę tarasową, możesz również wybrać dowolne zadaszenie tarasu. Jest to rodzaj konstrukcji, który świetnie sprawdzi się w przypadku montażu zwijanego zadaszenia. Zwijana tkanina, która została wcześniej zaimpregnowana, nie tylko ochroni nas przed deszczem, ale jednocześnie sam materiał nie zostanie uszkodzony w żaden sposób nawet przy długotrwałej ekspozycji na opady.

To właśnie na pergoli tarasowej bez żadnego problemu zamontujesz zwijane zadaszenie z możliwością automatycznego sterowania. Jest to bardzo wygodne, ponieważ w ciągu kilku chwil, bez żadnego wysiłku fizycznego możesz osłonić taras lub go całkowicie odsłonić. Mając na uwadze pergolę tarasową, możesz również zastanowić się nad aluminiowymi lamelami, które obracają się pod wybranym kątem. W ten sposób również sam decydujesz, jaka ilość promieni słonecznych powinna dotrzeć do miejsca Twojego wypoczynku. Dodatkowym atutem aluminiowych lameli jest ich niezwykła wytrzymałość oraz odporność na zmieniające się warunki pogodowe.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]